120 000 CZK
| 4 800 EUR
Fiktivní interiér dvou bočních lodí gotického chrámu je malován v duchu Kohlových kontrastů prudkého světla a hlubokých stínů, tomu odpovídá i barevnost, odehrávající se převážně v temných tónech. Romantizující náladu pak podtrhuje jakýsi děj, který probíhá v lodi hlavní, pravděpodobně před oltářem, jehož směrem se ve zbožné úctě obracejí zúčastněné postavy.
Olej na dřevěné desce, signováno K. Posudek PhDr. Naděžda Blažíčková-Horová.