80 000 CZK
| 3 200 EUR
Autorův umělecký záběr byl celkem široký, věnoval se keramice, krátký čas spolupracoval s bratry Jaroňkovými a později si ve Frýdlantu nad Ostravicí založil vlastní dílnu. Od roku 1924 svou pozornost upřel jen ke grafice a malbě. Přibližně z této doby pochází i horská krajina s viaduktem. Dílo kompozičně vyvážené a sytých barev. Dá se předpokládat, že během svých zahraničních cest poznával i moderní umělecké směry. V nabízené krajině jsou zřetelné vlivy německého expresionismu. Olej na plátně, signováno vpravo dole F. Duša.