12 000 CZK
| 480 EUR
Lot 78
SMÍCH
55 x 40,5 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
42 000 CZK
| 1 680 EUR
| 1 680 EUR
Nabízená kresba je dokladem Loukotovy vynikající kreslířské dovednosti. Figury zachycené v pohybu jsou jedním z hlavních motivů, které autor ve svých dílech zobrazuje. Je uznáván rovněž jako portrétista. V letech 1896 - 1899 studoval na pražské Umělecko-průmyslové škole u Emanuela Lišky a Karla Maška, a 1899 - 1900 na Akademii u Václava Brožíka a Hanuše Schwaigera. Kombinovaná technika na papíře. Signováno a datováno vpravo dole Loukota 02.