65 000 CZK
| 2 600 EUR
Lot 104
DĚVČE Z HROZNOVÉ LHOTY
29 x 18,5 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
100 000 CZK
| 4 000 EUR
| 4 000 EUR
Drobný obrázek je typickou studií slováckého kroje, který se prolíná celou autorovou tvorbou. Z části se jedná o dobovou romantizující tendenci, hlavně však vychází z úcty k rodnému místu a tradicím. Obzvláště se k této tematice přimknul po svém návratu z Francie, kde studoval moderní směry. Sám v dopise příteli Josefu Klvaňovi přiznával hluboké ovlivnění francouzskou modernou s tím, že to, co viděl, mu postačí na několik let práce.
Olej na dřevě, signováno vlevo dole Jož. Uprka, na zadní straně přípis ověřující pravost díla.