95 000 CZK
| 3 878 EUR
Lot 179
ZÁTIŠÍ S KVĚTINAMI
Kolem 1930
Olej, sololit
44 x 35 cm (v x š)
Vlevo dole "Nikolai Taneff"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
150 000 CZK
| 6 122 EUR
| 6 122 EUR
Nikola Tanev byl slavný a ceněný již za svého života jako umělec krajinomalby, který si kreativně osvojil lekce impresionismu a postimpresionismu. V letech 1908 až 1912 studoval na pařížské Akademii dekorativních umění. Nikola Tanev byl jedním ze zakladatelů Native Art Society, aktivně se účastnil jejích výstav ve 20. a 30. letech 20. století.