75 000 CZK
| 3 061 EUR
Lot 21
IMPOZANTNÍ FRANCOUZSKÁ KOMODA Z OBDOBÍ LUDVÍKA XV.
Kolem 1730
Palisandr, červený mramor, zlacený bronz, mosaz
87 x 127 x 64 cm (v x š x h)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
210 000 CZK
| 8 571 EUR
| 8 571 EUR
Výjimečná robustní francouzská komoda z období vlády Ludvíka XV. patří k ukázkám spojení kvalitní řemeslné bronzařské tradice s dynamickým chápáním barokního tvarosloví. Celkem čtyři šuplíky s masivním zlaceným bronzovým figurálním kováním s madly se stylizovanými propletenými hady a centrálním kováním se sfingami. Po rozích od nohou k vrchní desce táhnoucí se florální motivy z bronzu zakončené ženskými tvářemi. Mezi šuplíky a po bocích oddělující mosazné linky. Kresba tvořena skládanými dřevy do složité intarzie. Kompletně restaurováno, výborný stav.