17 000 CZK
| 680 EUR
Lot 04
ZMRTVÝCHVSTÁNÍ KRISTA
16. století
Hedvábí, kovem foliovaná nit
42 x 30 cm (v x š)
Nesignováno
Vyvolávací cena
Dosažená cena
30 000 CZK
| 1 200 EUR
| 1 200 EUR
Výšivka s bohatou pozamentovou výzdobou a realistickým stínováním s motivem Ježíše Krista v okamžiku zmrtvýchvstání. V popředí této události přihlížejí dva bojující vojáci se štíty. Obdobné církevní výšivky známe ze sbírky rodiny Rothschildů z časového úseku 15.-17. století.