12 000 CZK
| 480 EUR
Lot 03
PÁROVÉ OBRÁZKY - POSMÍVÁNÍ SE KRISTU
1500
Tempera, pergamen
16,5 x 11 cm (v x š)
Nesignováno
Vyvolávací cena
Dosažená cena
23 000 CZK
| 920 EUR
| 920 EUR
Vzácná gotická dvojice kreseb na pergamenu s motivem Ježíše Krista "hle muže - iluzi čistoty". Scéna se odehrává před samotným ukřižováním, kdy se mu až karikaturně zachycené postavy vysmívají a korunují jej jako spasitele symbolickou trnovou korunou. Dojem z obou kreseb je akcentován historickými rámy z 18. století.