28 000 CZK
| 1 120 EUR
Lot 41
MARIE S JEŽÍŠKEM
18. století
Olej, plátno, zlacení
22 x 17 cm (v x š)
Nesignováno
Vyvolávací cena
Dosažená cena
43 000 CZK
| 1 720 EUR
| 1 720 EUR
Panna Marie jako zosobnění pokory, poslušnosti a oddanosti, je umělci i prostými věřícími spatřována jako nejbližší prostřednice k Bohu. Silná mariánská úcta je projevována v církvi katolické i pravoslavné jako tzv. mariánský kult. Marie drží Ježíška sedícího na polštářku a před sebou má čtenářský pult s knihou.