48 000 CZK
| 1 920 EUR
Lot 191
KRAJINA S OBLAKY VE VEČERNÍM SVĚTLE
30. léta 20. století
Olej, plátno
50 x 70 cm (v x š)
Vlevo dole "Ot. Nejedlý"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
100 000 CZK
| 4 000 EUR
| 4 000 EUR
Otakara Nejedlého velmi zasáhla dějiště první světové války ve Francii, kde maloval zpustošené krajiny a hroby padlých vojáků. Po návratu do vlasti začal malovat českou krajinu a pokušel se zachytit její unikátní charakter a náladu. Nejinak je tomu i v Krajině s oblaky ve večerním světle, kde vytváří dokonalý barevný kontrast pomocí posledních denních paprsků v červánkových mracích a krajiny ponořené do mlhy a stmívání. V roce 1925 se Otakar Nejedlý začal plně věnovat pedagogické činnosti na Akademii výtvarných umění a stal se jejím ředitelem.