8 000 CZK
| 320 EUR
Lot 147
HLAVA DÍVKY
1913
Patinovaný bronz, slivenecký mramor
21 cm (v)
Signováno a datováno: Štursa 1913
Vyvolávací cena
Dosažená cena
32 000 CZK
| 1 280 EUR
| 1 280 EUR
Jan Štursa nejprve studoval školu sochařsko-kamenickou v Hořicích a od roku 1899 docházel na pražskou akademii. V jeho rané tvorbě se odráží prvky secesního symbolismu, naopak v té pozdější (sochař se dožil pouhých 44 let) se zaměřuje na portrétní tvorbu. Mezi známé portrétované patří Max Švabinský, T. G. Masaryk, Božena Němcová či Alois Jirásek.