35 000 CZK
| 1 400 EUR
Lot 164
HOŠÍK S DRAKEM
1931
Olej, plátno, deska
23 x 30 cm (v x š)
Nesignováno
Vyvolávací cena
Dosažená cena
70 000 CZK
| 2 800 EUR
| 2 800 EUR
Původem ruský malíř přišel do Čech s emigrantskou vlnou v roce 1920. Díky doporučení přítele Jana Zrzavého se asimiloval na zdejší umělecké scéně a stal se členem Umělecké besedy, s níž pravidelně vystavoval. Jeho malířský rukopis se ve 30. letech obracel převážně k impresionismu, malba byla rozvolněná, jakoby snová, čemuž odpovídaly i náměty idylických krajin nebo figur z lyrických příběhů. Hošík s drakem v sobě nese stopy Chagallovské barevnosti a dětské snivosti, která se v dílech Grigorije Musatova opakovaně objevuje. Na rubu dobrozdání o pravosti díla od Eleonory Musatové.