20 000 CZK
| 800 EUR
Lot 160
PORTRÉT T. G. MASARYKA
1919
Bromostříbrná fotografie, papír
Ve výřezu 20,5 x 16,5 cm (v x š)
Značeno slepotiskovým razítkem "Drtikol 1919"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
60 000 CZK
| 2 400 EUR
| 2 400 EUR
Portrét československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka od Františka Drtikola s prezidentovým vlastnoručním podpisem patří bezesporu mezi sběratelské unikáty. František Drtikol vytvořil impozantní dílo, které můžeme bezpochyby řadit mezi největší české příspěvky do světové fotografie první poloviny 20.století. Patřil mezi průkopníky českého uměleckého portrétu i aktu. Portrétní fotografie pochází z období velkého věhlasu Františka Drtikola, kdy si v praze udržoval postavení nejlepšího portrétního fotografa.