120 000 CZK
| 4 800 EUR
Lot 196
CHVÍLE ŠTĚSTÍ
1946
Olej, plátno
47 x 34 cm (v x š)
Vpravo dole "P.K. 46"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
140 000 CZK
| 5 600 EUR
| 5 600 EUR
Moderní městský ruch na pozadí historické architektury - v protikladu staré a moderní, stejně jako muž a žena to je přesně to, co Kotíka zajímá, stejně jako řadu jeho generačních souputníků. Emotivní moment zpracovaný v důmyslné zkratce nabízí pohled na setkání dvou blízkých jedinců. V Kotíkově tvorbě lze najít mnoho vrstev; od expresionismu a fauvismu v raných dílech, kubismus a neoklasicismus z let dvacátých, až po dotek surrealismu v letech padesátých. Ve svých malbách rozehrává příběhy milenců v kavárnách, upracovaných venkovanů, či lidí vyjasňujících si svou existenci tváří v tvář moderní civilizaci. Vzadu označeno pro soupis díla: I/46.