15 000 CZK
| 577 EUR
Lot 167
BODLÁK
1972
Olej, plátno
58,5 x 49 cm (v x š)
Vlevo dole "Jiroudek 72"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
15 000 CZK
| 577 EUR
| 577 EUR
Zátiší kytice bodláků v typickém projevu Františka Jiroudka, žáka Viléma Nowaka. Od roku 1961 až do roku 1970 působil František Jiroudek jako rektor a jako profesor na Akademii výtvarných umění v Praze. Dílo má vzadu věnování s datací: "Panu MUDr. Křížkovi, 20. IX. 72". František Jiroudek se zprvu věnoval spíše portrétu, aktu, figurální kompozici a krajině. Jednalo se o střední a menší formáty. Je zastoupen v Českém muzeu výtvarného umění v Praze, v NG Praha, v Ermitáži v Petrohradě, na radnici města Lyngby v Dánsku a v galerii umění v Torontu.