90 000 CZK
| 3 462 EUR
Lot 46
NOČNÍ ULICE
1893
Olej, plátno
81,5 x 61 cm (v x š)
Vpravo dole "L Munthe 93"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
110 000 CZK
| 4 231 EUR
| 4 231 EUR
Ludwig Munthe se narodil v Norsku v kraji Sogn og Fjordane a studoval malbu na Kunstakademii v Německém Düsseldorfu. Dal by se téměř s jistotou označit za mistra malíře zimy. Jeho virtuozní krajinářská práce přinesla mnoho překrásných výjevů města i venkova, pobřeží a přístavů. Rád stavěl do kontrastu bělostný sníh a podvečerní oblohu, či rudé tóny západu slunce. Na výjevu Noční ulice je patrná citlivá práce se světlem a jeho odrazy od dlažebních kostek mokrých od tajícího sněhu. Příjemně teplé akcenty nacházíme v pouličních lampách a nedalekých oknech domů.