35 000 CZK
| 1 346 EUR
Lot 102
LEŽÍCÍ DÍVČÍ AKT
20. - 30. léta 20. století
Bronz
13,5 x 28 cm (v x š)
Nesignováno
Vyvolávací cena
Dosažená cena
95 000 CZK
| 3 654 EUR
| 3 654 EUR
Vrcholně kubizující forma Otty Gutfreunda představuje pomyslnou špičku, ke které dospěl před první světovou válkou. Inspirován Picassem a Braquem rozprostírá ženské křivky do topografické mapy a lidské tělo svou architekturou připomíná spíše krajinný celek. Otto Gutfreund, zakladatelská osobnost českého moderního sochařství, jehož dílo se dodnes těší neutuchajícímu sběratelskému zájmu, patří k našim nejvýznamnějším sochařům světového významu.