280 000 CZK
| 10 769 EUR
Lot 20
DÍVKY VÍTAJÍ DAVIDA S HLAVOU GOLIÁŠE
17. století
Olej, měděný plech
58 x 78,5 cm (v x š)
Nesignováno
Vyvolávací cena
Umělecky velmi vyzrálá malba pravděpodobně vlámského autora nabízí pohled na scénu, kdy se David vítězoslavně vrací s hlavou Goliáše, uťatou jeho vlastním mečem. Dívky ho vítají hudbou a tancem a kladou mu k nohám květy růží. Malba vykazuje však vlámské i italské prvky. Zatímco kompozice se stromem uprostřed a výhledem do pozadí na jedné straně s architekturou na druhé straně s vojskem je vlámská, typika tváří dívek je zcela odlišná od flámských autorů podobných scén. Vykazuje zřetelně italskou zkušenost. Velice dobře vypracované postavy, krásně malované draperie, kultivovaná barevnost. Mimořádně zdařilé a detailní provedení.