18 000 CZK
| 692 EUR
Lot 187
HOLUBNÍK
2013
Olej, plátno
55 x 90 cm (v x š)
Zezadu "Matěj Lipavský"
Vyvolávací cena
V dílech Lipavského převažuje téma krajiny a mnohdy překvapí svou nečekanou neonovou barevností. Červený holubník doplňuje večerní světelná situace v jasných teplých tónech. Motiv holubníku se v tvorbě Matěje Lipavského neobjevuje poprvé, zpracoval jej již v médiu malby i grafiky.
Matěj Lipavský se narodil v Praze a vystudoval AVU v ateliéru J. Sopka a Igora Korpaczewského a ateliéru J. Zeithammla. Věnuje se především ilustraci (Věra Jirousová: Tweety 1956-1963, Tomáš Gabriel: Prequel, Táňa Maljarčuková: Bestiář).