18 000 CZK
| 692 EUR
Lot 150
ČESKÁ KRAJINA
1947
Olej, plátno
50,5 x 81 cm (v x š)
Vpravo a vlevo dole „Brož"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
18 000 CZK
| 692 EUR
| 692 EUR
Josef Brož ve své době platil za vynikajícího krajináře a figuralistu. Studoval na uměleckoprůmyslové škole v praze u Hofbauera a o rok později v Paříži u Františka Kupky. Českou krajinu namaloval v pozdním létě 1947 s kupkami slámy a jiřičkou letící na obloze. Škála a hustota barev, kterou klade na plátno v duchu expresionistické tradice vyzařují podvečerní klid v krajině a působí až meditativním dojmem.