40 000 CZK
| 1 538 EUR
Lot 30
ALEGORIE ŽIVLŮ
19. století
Olej, plátno
25 x 18 cm (v x š)
Nečitelně na jednom obrázku, počínající písmenem "K"
Vyvolávací cena
Parafráze obrázků od neznámého autora na dílo stejného námětu od rakouského barokního malíře Tobiase Pocka (1610 Kostnice – 1681 Vídeň), malované na mědi (15,5 – 12,8). V r. 1972 získala NG dvě další verze Léta a Podzimu ze stejné série. Je zřejmé, že známost a obliba Pockových obrázků našla odezvu u mladších sběratelů a byla častěji kopírována. Předložená čtveřice je dobrá práce mladšího autora, velmi pečlivě provedena, opakuje tvarosloví puttů téměř doslovně. Konzultováno s PhDr. Hanou Seifertovou.