22 000 CZK
| 880 EUR
Lot 48
ZIMNÍ KRAJINA
26,5 x 40 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
22 000 CZK
| 880 EUR
| 880 EUR
Olej, plátno.
Sign. vlevo dole: A. Lhota.
Jedna z náladových maleb malíře Albína Lhoty, současníka Chittussiho, v němž zachycuje cestu s rybníkem v zimní krajině. Autor, synovec malíře Antonína Lhoty, profesora na pražské akademii, se narodil roku 1847 v Kunraticích. V letech 1863-1867 studoval malířství na pražské a také výmarské akademii. V tomto období podnikl také jako mnoho jiných umělců studijní cestu do Paříže. Ve své tvorbě se zaměřil na malbu drobných krajinných scenérií, jež se těšily zájmu mnoha sběratelů. Zemřel v Praze roku 1889 ve věku čtyřiceti dvou let. Po jeho smrti přešlo několik desítek obrázků z Albínovy pozůstalosti do rakovnické rodinné sbírky.