210 000 CZK
| 8 400 EUR
Olej a akryl, plátno. Sign. verso: PASTA ONER 2018.
Konverze Svatého Pavla zobrazuje okamžik intenzivní náboženské extáze přenesené do estetiky a tématiky 50. let. Zábava v podobě komiksu se stává novým náboženstvím a komiksový hrdina, který vstupuje do děje zasahuje místo boha tělo Svatého Pavla. Ten padá z koně k nohám dívky z nového světa, která právě nenuceně servíruje piknik na louce.
Pasta Oner patří k nejvýraznějším představitelům současné české umělecké scény. Snoubí a zároveň překračuje klasické žánrové kategorie pop artu a cartoon estetiky. Jeho dílo zahrnuje akrylovou malbu a vytváření závěsných obrazů stejně tak jako navrhování prostorových objektů, plastik, instalací a realizace muralů, svým charakteristickým způsobem reflektuje
a ironizuje současnou popkulturní společnost. Účastnil se okolo třiceti kolektivních výstav, v uplynulých letech realizoval čtyři obsáhlé sólové výstavní projekty (Peep Show, Man on Fire, Recall, Last Days in Paradise, Art is Truth). Nad rámec své autorské studiové a galerijní tvorby reprezentuje často Českou republiku na oficiálních kulturních a společenských akcích
v zahraničí, např. EXPO v Šanghaji, 2010; Olympijské hry v Londýně, 2012; MAB Brasilia 2012; mural v Magnitogorsku, 2014; veletrh Saatchi Gallery, Londýn 2015.