20 000 CZK
| 800 EUR
Lot 63
ZE STROMOVKY
26,5 x 35 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
40 000 CZK
| 1 600 EUR
| 1 600 EUR
Olej, karton. Sign. vlevo dole: Ze Stromovky 07/ K. Boháček.
Nálada ze sychravé procházky po dešti je podána suverénními impresivními tahy štětce a světlem s využitím efektu kaluží. Obraz Ze Stromovky patří do rané tvorby talentovaného a dosud ne plně doceněného malíře Karla Boháčka. Významným aspektem jeho pozdější poválečné tvorby bylo symbolické ztvárňování organického soužití člověka s přírodou. Ve svém vrcholném období se přiklonil k neoklasicistnímu stylu zejména v krajinářství, kdy v řadě rozměrně komponovaných obrazů ztvárnil přírodní témata z okolí Zámach.