12 000 CZK
| 480 EUR
Lot 53
DUŠIČKY
39,5 x 31 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
24 000 CZK
| 960 EUR
| 960 EUR
Perokresba, akvarel, kvaš, karton. Sign. vpravo dole: Loukota 1899.
Kresba s noční lesní atmosférou zachycující v popředí mužskou postavu nad rozsvícenou svíčkou a v zadním plánu s probleskujícími světly je dokladem Loukotovy vynikající kreslířské dovednosti. Autor byl uznávaný portrétista a jeden z nejlepších figuralistů své doby
zachycující virtuosně i postavy v pohybu. Prováděl některé dekorativní malby Hynaisovy, například nástěnné alegorie Pantheonu NM v Praze. Maloval výjevy ze života obyčejných lidí a z ulic velkoměsta. Množství jeho studií a maleb bylo reprodukováno ve Zlaté Praze. Byl stálým
spolupracovníkem Meggendorfer Humoristische Blätter a Švandy dudáka. Od roku 1910 vedl po B. Roubalíkovi přípravku na AVU.