25 000 CZK
| 1 000 EUR
Olej, karton. Sign. vlevo dole: J. Obrovský 1924.
Letní výjev s dětmi ve venkovském prostředí plný zářivé barevnosti patří k pěkné ukázce volné tvorby Jakuba Obrovského. Žák AVU u prof. E. K. Lišky a později u M. Pirnera svým talentem zaujal již během studia. Maloval především dekorativní paneau pro výstavy v Praze a Plzni. V roce 1907 vyhrál Hlávkovo stipendium a odjel do Říma, kde se sešel s O. Nejedlým a J. Štursou, se kterými cestoval po Sicílii a Syrakusách. Po návratu se věnoval veřejným zakázkám na výzdobu průčelí bankovních domů a výstavních pavilonů. Maloval také oltářní obrazy a fresky v kostele sv. Václava v pražských Bohnicích. Zobrazování kočovných cikánů v rodném kraji se stalo jedním z jeho typických námětů. Byl členem České akademie věd a později také Societe Nationale des Beaux Arts v Paříži, od roku 1919 byl profesorem na AVU.