40 000 CZK
| 1 600 EUR
Lot 111
PASÁK / PERIFERIE
58,5 x 41 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
180 000 CZK
| 7 200 EUR
| 7 200 EUR
Zapomenutý obraz pochází z cyklu "Lásky z ulice", vystaveného v dubnu 1926 v Paříži. Je typickou ukázkou autorovy tvorby, která se soustředila převážně na figurální témata se sociálním podtextem. Na rozdíl od profesorů, kterými mu na pražské Akademii byli Loukota, Bukovac a Preisler - posouvá svůj malířský rukopis ke zkratce, vyhovující sociálnímu civilismu.
Cyklus je zmíněn ve slovníku P. Tomanna na str. 75. Katalog výstavy "Revue du Vrai et du Beau" - Paris 26/4/1926. Olej na plátně, signováno a datováno vpravo nahoře Böhm 1926. Vzadu na blint rámu a plátně přípisy a datace.