65 000 CZK
| 2 600 EUR
Stěžejní část Tkadlíkovy tvorby představuje náboženská tématika, kterou obzvláště studoval při svém pobytu v Římě (1824-32). Odtud také pramení vliv nazarenismu, projevující se v kompozicích a barevnosti. Dr. Blažíčková-Horová ve svém posudku upozorňuje na nápadnou podobnost s Raffaelovými Madonami v typice tváří, v nachýlení hlavy nebo v jednoduchosti oděvu. V posudku je rovněž upozorněno na zjednodušení příjmení z Tkadlík na Kadlik, které autor používal za svého pobytu ve Vídni. Olej na plátně, lepeno na kartonu. Signováno vpravo dole Fr. Kadlik. Odborný posudek PhDr. Naděžda Blažíčková-Horová.