28 000 CZK
| 1 167 EUR
Lot 221
ORANŽOVÝ MRAK
2005
Olej, plátno
100 x 80 cm (v x š)
Vlevo dole "M. Janáček 05"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
30 000 CZK
| 1 250 EUR
| 1 250 EUR
Milan Janáček se na začátku 21. století zabýval v malbě především geometrickou abstrakcí. Nejdůležitějším inspiračním zdrojem zůstává stále mírně zvlněná a prosluněná krajina rodných jižních Čech. Měkké tvary se prolínají s jasnými a optimistickými barevnými tóny a korespondují s Janáčkovými tendencemi v ilustraci - pevně definovanou tvarovou formou a zářivým vitalistickým koloritem.