60 000 CZK
| 2 500 EUR
Lot 84
POHLED NA HRADČANY
Před 1920
olej, plátno
95 x 120 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Jaroslav Šetelík
Vyvolávací cena
Mistrná krajinářská práce na reprezentativním pohledu na panorama horizontů Malé Strany a Hradčan nabízí podvečerní barevné tóny v čase blížícího se léta. Škála pastelového stínování je zlatě prozářena v jemném oblačném zákrytu a skvěle modeluje perspektivu Prahy mírně zahalené kvetoucími kaštany. Průhledy přes stromoví využíval Jaroslav Šetelík poměrně často k modelaci hloubky kompozice.