40 000 CZK
| 1 667 EUR
Lot 104
SCÉNICKÝ NÁVRH - HAMLET
1936
tužka, běloba, černý papír
28 x 39 cm (v x š)
nesignováno
Vyvolávací cena
František Muzika pracoval jako jevištní vývarník a k celkové koncepci využíval své výtvarné nadání. Scéna se stávala obrazem a projektoval se do ní jeho malířský styl. Tvary, linie, plochy - vše utvářelo kultivovaný rámec, který byl často velmi prostý - nejinak je tomu v případě Hamleta (Zemské divadlo v Brně, 1936), kde se objevují výjevy, které se prolínají s Muzikovými malířskými pracemi. Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.