15 000 CZK
| 625 EUR
Lot 203
PERSPEKTIVA Č. 3
1971
lept, suchá jehla, papír
Ve výřezu 75 x 63 cm (v x š)
sign. dole uprostřed: J.Anderle
Vyvolávací cena
Jiří Anderle v současnosti patří mezi nejvýznamnější české grafiky a do centra jeho tvorby se opakovaně dostávala role člověka ať už mytologická, umělecká, historická nebo sociální. V jeho dílech se objevují parafráze starých mistrů, kterým vzdává hold dokonale zvládnutým řemeslem. Grafika číslována 40/45, v desce věnování historikovi umění Gerdu Köhrmannovi. Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.