6 000 CZK
| 250 EUR
Lot 61
PŘED OPEROU
Kolem 1916
akvarel, karton
27 x 35 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Jaroslav Šetelík
Vyvolávací cena
Jaroslav Šetelík maloval převážně pražské motivy, které se objevovaly na velmi populárních pohlednicích. Dostal následně pozvání do Holandska, kde zachytil na akvarelech 40 holandských měst. Dílo Před operou se vymyká běžným konzervativnějším "pohlednicovým námětům" téměř bez stafáže a naopak nechává vyznít jedinečnou živou atmosféru davu ve hře stmívání a nočních světel. Působí spíše jako bravurně zachycená momentka. Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.