25 000 CZK
| 1 042 EUR
Lot 31
KOMODA Z OBDOBÍ VLÁDY LUDVÍKA FILIPA
Kolem 1830
ořechová kořenice, zlacený bronz, mramor
90 x 114 x 61,5 cm (v x š x h)
Vyvolávací cena
Francouzská komoda z období vlády Ludvíka Filipa, posledního francouzského krále, který vládl mezi lety 1830 až 1848, se vyznačuje jednoduchým designem podobným modelům středoevropského biedermeieru. Čelo s celkem čtyřmi zásuvkami a stylizovanými sloupy nahoře zakončenými koulí. Kování ze zlaceného bronzu ještě vizuálně navazující na styl francouzského empíru doplňuje bohatou kresbu ořechové kořenice. Nahoře deska z bílého carrarského mramoru. Kompletně restaurováno.