65 000 CZK
| 2 708 EUR
Lot 89
KRAJINA S VIADUKTEM
1927
olej, plátno
68,5 x 82,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: J. Slavíček 1927
Vyvolávací cena
V letech 1916 - 1925 studoval Jan Slavíček na pražské Akademii u Jana Preislera, Vratislava Nechleby, Maxe Švabinského a Otakara Nejedlého. Syn Antonína Slavíčka byl na studijních cestách v Paříži, Římě, v Holandsku a Španělsku. Po otcově předčasné smrti navázal na jeho odkaz a stal se respektovaným umělcem. Jan Slavíček osciloval mezi fauvistickou barevností a realistickou zkušeností.