10 000 CZK
| 417 EUR
Lot 208
NÁVRH INSTALACE VE VALDICÍCH
1990
tužka, akvarel, inkoust, papír
79 x 50 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Sozanský 90
Vyvolávací cena
Jiří Sozanský byl považován za umělce poměrně závažného a nekompromisního, který od počátku své tvorby cílil na mezní situace a diskomfort. Držel se stranou různých uskupení, odsuzoval nevkus a měřítka krásy soudobého umění a tvořil od kreseb a krafiky, přes psanou tvorbu až po sochy a instalace. Ve věznici Valdice vytvořil sérii instalací na památku politických vězňů a obětí komunismu, a to v areálu věznice v místě vycházkového dvora III. oddělení III. nápravné skupiny. Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.