75 000 CZK
| 3 125 EUR
Lot 242
RYBA
2012
kompozitní stavované, ryté a leptané sklo
20 x 40 cm (v x š)
sign. a dat.: Jaromír Rybák 2012
Vyvolávací cena
Jaromír Rybák patří k předním českým sklářským výtvarníkům, jeho dílo je zastoupeno v soukromých i veřejných sbírkách v Čechách i v zahraničí, působí jako pedagog, byl žákem prof. S. Libenského. Dominantním inspiračním zdrojem se autorovi stal podmořský svět, tvorové z neznámých hlubin, hrůzní i krásní, zároveň ironizující i draví.