Lot 216
MILOVNÍK KOČEK
90. léta 20. století
litografie, papír
59 x 26,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: ABorn
| 625 EUR
Adolf Born po sobě zanechal impozantní nadčasové dílo, které je plné laskavého humoru a dokonalé řemeslné techniky. Trochu nostalgický a bajkařsky promyšlený svět nabízí zamyšlení i odpočinek jako protipól umění, které se pouští do složitých lítých zápasů. V jeho grafikách se zvířata stávají lidmi a lidé často zvířaty. Důmyslnou zkratkou a slovními hříčkami se humor stává přístupný ekvivalentně dětem a dospělým. Adolf Born strhne diváky nevšední vlnou imaginace, přinášející setkání, která se v dějinách nikdy neodehrála, stejně jako situacemi, které vykreslí v důvěrně známém prostředí. Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.