90 000 CZK
| 3 750 EUR
Lot 92
KYTICE KARAFIÁTŮ
30. léta 20. století
olej, plátno
61,5 x 53,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Coubine
Vyvolávací cena
Kytice karafiátů je mistrnou ukázkou Coubinova vrcholného (neo)klasicismu z nejlepšího a sběratelsky nejatraktivnějšího období mezi dvěma světovými válkami, kdy autor dosáhl mezinárodního renomé. Kultivovovaná a tichá krása si smyslově podmaňuje okolí jak vytříbenou barevností, tak i podáním a výběrem předmětů. Tvorbu z tohoto klíčového období charakterizuje přírodu respektující malířská vyrovnanost a harmonické výtvarné pojetí.