Lot 169
KONVOLUT 9 FOTOGRAFIÍ PRAHY
Kolem 80. - 90. léta 20. století
černobílá fotografie
50 x 65 cm (v x š)
sign. Jan Reich
| 1 042 EUR
Soubor 9 černobílých fotografií s pražskými motivy od českého fotografa Jana Reicha. Každá fotografie je podepsaná tužkou zepředu i zezadu včetně datace a názvu. Jan Reich byl český výtvarný fotograf, představitel krajinářské a městské fotografie. Je řazen mezi klasiky české fotografie a to především vzhledem k používání tradičních analogových postupů a dodržování ryze řemeslného přístupu při zpracování fotografií. Fotografoval na velkoformátové deskové přístroje. V roce 2000 se Reich stal spoluzakladatelem skupiny Český dřevák, sdružení fotografů, kteří sdíleli lásku k dřevěným fotoaparátům. Spolu s touto skupinou vystavoval a sdílel své umělecké dílo. Jeho fotografie jsou součástí sbírek Moravské galerie v Brně a Uměleckoprůmyslového muzea v Praze.