40 000 CZK
| 1 600 EUR
Lot 108
ŽENY
30. léta 20. století
Olej, plátno
37,5 x 55 cm (v x š)
Vpravo dole "Ságner"
Vyvolávací cena
Augustin Ságner patřil k meziválečné avantgardě a studoval na AVU u prof. Pirnera, Preislera, Thieleho a Nechleby. Osvojil si specifický lyrický styl vyzdvihující ženské figury s pastelovou ale velmi živou barevností. Pohyboval se na hranicích magického realismu a abstrakce a postavy ve svých dílech často maloval s abstrahovanou tváří a postupně jim přidával geometrizující rysy.