35 000 CZK
| 1 400 EUR
Lot 11
KAJÍCNÁ MÁŘÍ MAGDALÉNA
1634
Olej, plátno
70 x 58 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
37 000 CZK
| 1 480 EUR
| 1 480 EUR
Francesco Furini se cvičil v malbě ve Florencii pod vedením Cristofana Alloriho a měl dobré kontakty na Medicejském dvoře. Vynikal v zobrazování ženských hrdinek a svatých, kterým dodával vzhled melancholického zamyšlení. Právě celkový emocionální nádech a mistrně zvládnuté sfumato k jeho tvorbě přitáhlo velkou pozornost a následovníky, kteří se učili malovat podle jeho děl. Obdobný obraz s odlišnou barevností, však se stejnou kompozicí, je součástí sbírek Kunsthistorisches Museum ve Vídni. Dle restaurátorského průzkumu se jedná patrně o malbu z 18. století.