18 000 CZK
| 720 EUR
Lot 171
DEVĚT KRESEB
50. léta 20. století
Tuš, papír
Ve výřezu 12,5 x 12,5 cm (v x š)
Nesignováno
Vyvolávací cena
Kresby od Vladimíra Fuky mohou představovat jak ilustrace, tak kresebné deníkové záznamy, které tajně kreslil do šuplíku. Jeho kresby reflektují dobu komunistické totality a tvrdé cenzury. Vyzažuje z nich zoufalství, ironie a deprese. Zachycují jak hrůzy války - například shození jaderné bomby na Nagasaki a Hirošimu, tak krajinu neustálého dozoru nebo krajinu, která je spíše hřbitovem či koncentračním táborem. Uveden rozměr jedné kresby.