70 000 CZK
| 2 800 EUR
Lot 56
MUŽ V ZAHRADĚ
1910
Olej, plátno
119 x 101,5 cm (v x š)
Nesignováno
Vyvolávací cena
Dosažená cena
95 000 CZK
| 3 800 EUR
| 3 800 EUR
Portrét muže v zahradě během letního dne vyniká jak svým velkorysým formátem a impresionistickou stylizací, tak atmosférou. Intimně osvětlené odlehlé místo zahrady se proměnilo v klidný kout, který ke čtení novin využil starší muž v obleku. Bravurní je zejména práce se světlem pronikajícím skrz listy na stěně pergoly, kde neznámý malíř přesně mířenými svižnými tahy evokuje mihotavé světlo a stín.