50 000 CZK
| 2 000 EUR
Lot 117
MILENCI
1935
Mramor
50 x 24 cm (v x š)
Signováno a datováno: V. Petrica 1935
Vyvolávací cena
Pozapomenutý český sochař Vasil Petrica vystudoval Akademii výtvarného umění v Praze mezi lety 1930 až 1934. Vystavoval v Umělecké Besedě v Praze, v soutěži na všesokolském sletu v roce 1932 vyhrál druhou cenu či se podílel na památníků osvobození, kde vytvořil bustu generála Šnejdárka (1937).