30 000 CZK
| 1 200 EUR
Lot 54
LABSKÁ TÝNICE
1909
Olej, plátno, karton
20 x 28 cm (v x š)
Vpravo dole "M.J"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
50 000 CZK
| 2 000 EUR
| 2 000 EUR
Miloš Jiránek má ve vývojovém proudu českého moderního malířství důležité a nezastupitelné místo. Studoval na Akademii u Maximiliána Pirnera a Vojtěcha Hynaise, a důležitou součástí jeho poznání byly četné cesty do zahraničí, obzvláště do Francie. I přesto že zemřel ve velmi mladém věku, stihl se podílet na založení SVU Mánes, na vedení Volných směrů, spoluorganizoval zásadní výstavy Rodina (1902) a Muncha (1905).