45 000 CZK
| 1 800 EUR
Lot 128
FUNKCIONALISTICKÝ PŘÍBORNÍK
30. léta 20. století
Palisandr, třešeň, černěné dřevo, opaxit, chrom, sklo
95 x 151 x 50 cm (v x š x h)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
70 000 CZK
| 2 800 EUR
| 2 800 EUR
Unikátní zaoblený příborník na pravoúhlém černém leštěném soklu je na pomezí mezi stylem art deca a funkcionalismu. Je kombinací několika materiálů: palisandr s bohatou kresbou, světlé třešňové dřevo a linky z černěného dřeva, funkční opaxitové sklo na horní desce a chromové zarámování prosklených dvířek se zámky, přičemž ke každému patří dobový klíček. Za centrálními dvířky vysouvací police. Mimořádně kvalitní zpracování i důmyslný design vypovídá o prestiži tohoto nábytku, který patrně pocházel z pražských či brněnských funkcionalistických vil. Kompletně restaurováno.