65 000 CZK
| 2 600 EUR
Lot 176
CHLAPEC A DÍVKA
60. léta 20. století
Akvarel, papír
Ve výřezu 23 x 18 cm (v x š)
Vlevo dole "Trnka"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
150 000 CZK
| 6 000 EUR
| 6 000 EUR
Autorská ilustrace pravděpodobně pro dětskou knihu od renesanční osobnosti české výtvarné scény Jiřího Trnky. Jiří Trnka patřil mezi velmi zručné výrobce loutek, šil jim kostýmy podle svých představ a hojně ilustroval knihy. I kreslené postavičky Trnkových ilustrací nesly charakteristické rysy jeho loutek a autor na nich pracoval velmi pečlivě a puntíčkářsky. Velký úspěch sklidily zejména jeho kreslené filmy, které Jiřímu Trnkovi přinesly mezinárodní věhlas.