Lot 173
BÍLÝ VODOPÁD
2000 - 2016
Akryl, olej, plátno
130 x 90 cm (v x š)
Zezadu "Patrik Hábl"
| 3 400 EUR
| 4 000 EUR
Iniciační obraz Bílý Vodopád vznikl jako přímá inspirace po návratu z Asie. Vodopád se stává středobodem vesmíru, stejně jako Hora. Během následujících let díky tomuto obrazu Hábl rozvedl svou techniku v prostorových realizací ve veřejném prostoru. Háblův Vodopád se také stal trvalou součástí architektury (Park Palmovka IV nebo na Veleslavíně Doupě, Arch. S.Fiala). Patrik Hábl patří k nejvýraznějším tvářím současné české malby pracující s obrazem i jeho prostorovým umístěním. V Malé pevnosti Terezínského gheta obepnul obvod cely č.41 malbou jež tvoří 600 postav. V letošním i loňském roce byl 3x zařazen do světového výběru v londýnské Sothebys, kde opětovně překonal svůj aukční rekord. V současné době pedagogicky působí na UMPRUM v Praze.
Vystavováno: 2016 První krkonošská výstava, Galerie Morzin, Vrchlabí. 2017 Lenten, QL Gallery, Graz, Austria, 2017 Installation in the Abbey Nymphenburg, Munchen. 2018 Re:konstrukce, Villa Pelle, Praha. 2019 Patrik Hábl, JTB, Praha.