90 000 CZK
| 3 600 EUR
Lot 98
PODOBIZNA TANEČNICE MILČI MAYEROVÉ
1920
Olej, plátno
97 x 91 cm (v x š)
Vpravo dole "H. Boettinger 1920"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
440 000 CZK
| 17 600 EUR
| 17 600 EUR
Hugo Boettinger patřil mezi mnohostranně talentované umělce. Vytvářel karikatury, grafiky, loutky, ilustrace a rovněž maloval. Jeho snaha malbou zachytit pohyb jej často dostávala do prostředí hudebníků a tanečníků. Zpodobnil například i slavnou Josephine Baker. Předložené dílo vyobrazuje ve své době velmi populární tanečnici Milču Mayerovou, která pózovala i pro avantgardní umělce, fotografie jejích tanečních póz se objevily v knize Abeceda, na níž spolupracoval V. Nezval a K. Teige a rovněž tančila v Národním a Osvobozeném divadle.